Gün 36

Sharing is caring!

  Bugün günüme sakin olma, olgun olma gözlüğümü takarak başlıyorum. Gün boyu çok sakin olacağım. Gün boyu çok olgun davranacağım. Kendimi zorlamadan, böyle olmak istediğim için sakin ve dingin olacağım.  Sakin olmak bana yarıyor. Bana çok iyi geliyor.       Sağlığımı koruyor. 
   O yüzden başkalarını düşünerek değil kendimi düşünerek sakin kalacağım.  Benim sakinliğimi korumam bir çok ilişkime de faydalı. Olumlu yürütebiliyorum ilişkilerimi böylelikle.
Benim sakin olmam başarıma daha iyi konsantre olmam demek.  O yüzden dingin olduğum anları çok seviyorum.
Huzurlu, sakin, dingin sularda yol almayı seviyorum.
BEN ÇOK SAKİNİM. 
Başkalarıyla ilişkilerimde tek etken ben olmadığım için bazen işler karışabiliyor. Benim iyi niyetimi karşı taraf anlamazsa ve aynı olumlu tepkiyi veremezse olaylar pozitif neticelenmiyor. Çünkü yalnız benim iyi olmam iyi netice doğurmuyor. Karşı tarafın da aynı ölçü de olumlu davranması gerekir.  Elimden geleni yaptıysam, kendimi kötü neticelerden sorumlu tutmuyorum.  Karşı taraf da benim kadar emek sarf etmek ve sorumluluğunu üstlenmek, gerekirse hatasını görüp düzeltmek zorunda. Hatalı olan bensem, hatamı kabul edip ben de düzeltirim. 
Anlayış çok önemli bir maharet.  Karşı tarafı anlamaya bakmak olgunluk, büyüklük. Eğer herkes başkalarını anlamak için günde 5-10 dakikasını ayırsa bu dünyada kötülükler, başkalarına zarar vermeler, kötü davranışlar azalır. Belki savaşlar yok olur… 
Bazen tek sorunumuz sadece kendi gözlüğümüzden bakmak olaylara. Bundan sonra her gün ufacık bir aralık bırakarak  karşı tarafın gözüyle görmeye çalışacağım olayları. Onların tarafından bakınca nasıl gürünüyor acaba olaylar? Ben nasıl görünüyorum? Her gün atacağım minik bir adım  bir gün kocaman pozitif bir değişim yaratabilir.
Barış dolu bir dünyada yaşamak ne güzel! 
   Herkesin birbirini anlayacağı bir yaşam için her gün küçük bir adımı ben atabilirim.
     Önce kendi dünyama barışı oturtabilirim.  Kendi içime.  Kendi sağlığıma.  Kendi başarıma.  Kendime göstereceğim sevgi ve anlayışa.
  Huzurlu ve sakin olmayı seviyorum.Kendimi seviyorum.Çok iyi bir insanım. İyilik yapıyorum hep çevreme.
   Dengeyi iyi kuruyorum hayatımda: 
Önce ben diyorum ama başkalarını unutmuyorum Kendimi seviyorum ama başka sevgilere de değer veriyorum Kendimi önemsiyorum ama başkalarına saygı duyuyorum Kendimi iyi tanıyorum onları anlamaya çalışıyorum

   İyi harmanlıyorum hayatı: Kendimi en öne koyarken bazen başkalarını önüme bırakabiliyorum fakat, kendimi unutmuyor en arkaya almıyor ve zamanında yine doğru yere oturtmasını iyi biliyorum.
Hayat dengede olunca güzelHayat sevip sevilince güzelHayat sevdiklerinle beraber olunca güzelHayat yalnız değil dengeyi koruyarak beraber olunca, mutlu, huzurlu olunca güzelHayat sayıp sayılınca güzelHayat verdiklerini alınca güzelHayat affedince ve affedilince güzel
Hayat güzel… :))
❊❊❊
Günlerimiseverek yaşıyorum. Muhakkak seveceğim uğraşlara konsantre oluyorum. Kendimi kasmadan, zorlamadan, rahatça akışa bırakarak yaşıyorum. Sevdiğim, seveceğim tecrübelere açığım. Mutlu olduğum her dakikanın kıymetini biliyorum. İhtiyacım olan her şeyi hayat bana veriyor. Kafam rahat.❊❊❊
  Akşam yatağıma yatıyorum ve gün boyu yaşadığım bana iyi gelen olaylara konsantre oluyorum.  Kime iyilik yaptım? Kim bana iyi geldi bugün? Kendimi çok sevebildim, kendime vakit ayırabildim mi? Sağlığım için neler yaptım? Beni daha başarılı olmaya götürecek adımları attım mı? Bugün kimi anlamaya çalıştım? Kimin beni anladığını hissettim?
YAŞAMI SEVİYORUM.  İyi şeyler getiriyor bana.  Kötü algıladığım anları çok çabuk atlatıyorum.  Çünkü beni mutlu kılacak uğraşlar buluyorum kendime.
Önce kendime iyi geliyorum, sonra başkalarına.
  Nefes alıyorum tüm pozitif etkenleri içime, hayatıma çekiyorum. Nefes verirken bana iyi gelmeyenleri salıyor kurtuluyorum.
Ben çok iyiyim.  Her bakımdan.  Ben önemliyim.  Çok önemliyim hem de. Ben çok başarılıyım. Sadece kendi ufak dünyamda dahi olsa.
Seviyorum, Seviliyorum. Sayıyorum. Sayılıyorum.Anlıyorum. Anlaşılıyorum. Hayat Çok Güzel…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *