Gün 35

Sharing is caring!

Günaydın güzel gün.  Günaydın iyi yürek.  Günüm aydınlık, berrak, masmavi olsun.
Bugünü başkalarını anlamaya adıyorum. Benim gözümle değil de onların gözüyle yaklaştığım zaman olaylara yine de ben mi haklıyım,  yoksa onların da haklı oldukları yönler var mı? Karşı tarafın gözleriyle  bakınca nasıl görünüyor karşı cepheden dünya? Sessiz kalıp düşünüyorum, onlar olduğumu varsayarak. 
Bir bütün olarak yaklaşıyorum yaşananlara. Aramızda geçenleri başka bakış açısıyla yorumladığımda, sadece kendi penceremden bakmadığımda nasıl bir şekil alıyor olaylar? Ama cidden adilce, elimi vicdanıma koyarak bakınca neler görüyorum? 
Karşı tarafı anlayabildiğimi görüyorum. Kendince onun da haklı yönleri olduğunu algılıyorum.
Sanırım her olayda iki tarafın da haklı olma payı var.Beklenen ve verilen bazen dengede olmuyor. Dengeyi bulunca anlaşmazlık kalmıyor.  Niye bütüncül bir bakış açısı ile yaklaşmayalım olaylara?Hem ona, hem bana iyi gelsin.Ortada buluşmak ne güzel.
Bugün yapıcı olmayı seçiyorum. Barışçıl yaklaşmayı uygun buluyorum. Her tarafı mutlu edecek bir çözüm bulabiliriz muhakkak. 
Vardır bir yolu. Bu yolu bulabilirim ben. Bana yakışır. 
Benim hatam ne? Onun/Onların hatası/hataları  ne? 
Hatasız kul olmadığına göre, hatalarımızı gidermeyi seçebiliriz değer verdiğimiz insanlar olduğunda karşımızda.  Beni her ne kadar kırmış olsalar da geçmişi unutmamak lazım. 
Geçmişte paylaştığımız değerli anları, onların hayatıma kattığı onca güzelliği bir çırpıda silmemek lazım, değil mi?  Bizi insan yapan ve hayvanlardan ayıran bazı  özelliklerden biri değil mi bu?  İnsan kıymeti bilmek.Geçmişe takılı kalmamalı.  Kalmıyorum.  Bir bütün olarak yaklaşıyorum olaylara.
Büyüklük ben de kalsın. Muhakkak bana getirisi olacaktır bu olumlu yaklaşımımın. EN azından kendimi iyi hissetmeme yarayacak, bunu biliyorum. 

❊❊❊
Günlerimi severek yaşıyorum. Muhakkak seveceğim uğraşlara konsantre oluyorum. Kendimi kasmadan, zorlamadan, rahatça akışa bırakarak yaşıyorum. Sevdiğim, seveceğim tecrübelere açığım. Mutlu olduğum her dakikanın kıymetini biliyorum. İhtiyacım olan her şeyi hayat bana veriyor. Kafam rahat.
❊❊❊
Saatler geceyi gösteriyor yine. Kabuğuma çekilip rahatlama zamanı. Uykuma hazırlanma vakti. 
Kendimi olduğum gibi seviyor ve sayıyorum.
Uykularımı seviyorum. Rahat uyuyorum.
Güzel dinleniyorum. Uyku geldi bedene, haydi bakayım artık dinlenmeme… 🙂
  Beynimi, fiziksel vücudumu, ruhumu dinlendirme vakti. Kendimi yatağıma bıraktığımda biliyorum ki çok rahat uyuyacağım. 
Kendimi salıyorum. Rahat bırakıp gevşiyorum.Çok rahat uykuya odaklanıp rahatça uyuyacağım.
Uyku beni seviyor, ben uykumu.  Kaliteli uykularımla yenileniyorum,  şifalanıyorum, kendimi yeni doğmuş gibi hissediyor 
                          çok olumlu oluyorum.Kendimle beraber herkese güzel bir gece diliyorum.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *