Gün 25

Sharing is caring!

Yine karardı hava. Yine yoruldu gün. Yerini gecenin sakinliğine ve sokak lambalarının sisli ışıklarına bırakıyor. Huzurlu bir geceye akıyor yine gün. Rahatım. Kafam rahat. Düşüncelerim olumlu. Huzur buluyorum saatler akşamı çaldığında. Seviyorum geceleri ben…
Bir kez daha, iyi geceler temiz diliyorum kalpli yüreğime. İyi ki bu benlikte, bu olgunluktayım. İyi ki bu vücuttayım. Aklımı, sakinliğimi, başarılarımı sevmemek mümkün mü?
Mışıl mışıl bir uykuya hazırım. 
Tüm gün sorumluluklarımın üstesinden gelmiş olmanın  rahatlığıyla bırakıyorum kendimi yatağıma. Yarın gözlerimi açtığımda muhteşem bir günün beni bekliyor olmasını diliyorum kendimi uykunun eline teslim etmeden. 
Rahat kafa rahat vücutta gerek diye değiştirerek geçiriyorum aklımdan ünlü sözü. Niye daha önce kendimi ve hayatımı böyle sevmemişim ben? Ne güzelmiş meğer şanslı olduğunu bilmek, kendi değerine odaklanmak, kendi kıymetini bilmek. Sadece başkaları ve onların düşündükleri için yaşamamak. 
Ben her şeyin en güzelini hak ediyorum. 
Bu hayata mutlu ve başarılı olmak için geldim.  Bu hayattan zevk almak için, olabildiğince tadını çıkarmak için geldim bu dünyaya.
Yaşım ne olursa olsun, cinsiyetim ne olursa olsun, başkalarını kırmadan kendi yolumda ilerlemeyi seçiyorum. Eğer karşımdakiler beni kırarsa kaldığım yerden yoluma devam ediyorum. Bu en doğal hakkım. Nefes alıyorum. Demek bu hayatta varım. Demek kendim olarak yaşayabilirim. Herkesin bana saygı duymasını isteyebilirim. Ama ben de onlara saygı duymalıyım. Onların kişilik haklarını ben de zedelememeliyim. Karşılıklı saygı en güzeli. Başkalarının bireysel haklarını zedelemiyorum; onların da benimkileri zedemelerine izin vermiyorum. Bu benim en doğal bireysel hakkım. Çünkü ben onlara saygı duyuyorum.

Karar verdim, bundan böyle kıymetimi biliyorum. 
Ben çok kıymetli bir insanım. Fakat aynı zamanda alçak gönüllü, sevecen, makul bir insanım ve diğer insanları kırmamak için uğraşıyorum. Onlarla konuşup kendimi ifade etmeyi, anlatmayı seçiyorum. Sebeplerimi dile getirip onların da beni anlamalarını diliyorum. Konuşabilmek önemli bir meziyet. Bu meziyete sahip olduğum için mutluyum.
Huzurluyum. Hayatın akışındayım. Kızmadan, kırılmadan, gücenmeden ilerliyorum. Dengedeyim.  
Güzel düşüncelerimle rahatça uyuyabilirim. Yarın dinlenmiş olarak uyanıp güzel bir güne adım atacağım. Uyku geldi bedene,  iyi geceler bana ve tüm evrene. 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *