Gün 16

Sharing is caring!

 Yeni bir gün. Yeni bir tecrübe. Günaydın yeni gün. Hoş geldiniz yeni tecrübelerim. Bu günüme adım atmaya, olumlu tecrübeler edinmeye hazırım. 
Yeni bir sayfa daha açıyorum hayatımda. Temiz berrak bir sayfa.  Şimdi atacağım ilk adımımla geleceğime bir adım atmış olacağım. Seviyorum yaşamı. Seviyorum mutlu, huzurlu ve dengede olmayı. Attığım her adım bana iyi geliyor, iyilikler getiriyor. Sevdiğim insanlarla yaşamı paylaşmayı, güzel tecrübeler edinmeyi çok seviyorum.
İyi ki varım.  İyi ki evlatlarım, 
   annem-babam,kardeşlerim, en sevdiğim arkadaşım, eşim-sevgilim-partnerim, dostlarım, akrabalarım, meslektaşlarım varlar. 
    İyi ki verdin onları hayatıma Tanrım! Hayatımı ne kadar güzelleştiriyorlar! 
   Gözlerimi kapıyorum derin bir nefes alıyorum ve zihnimi bundan sonra ilk gerçekleşmesini istediğim arzuma odaklanıyorum.  Nedir bu? Neden hayatıma çekmek istiyorum bu dileğimi?   Ne katacak bana? Gerçekleştiğinde ilk ne yapmak istiyorum onunla?
Şimdi güzel bir senaryo yazıyorum hayalimde. Baş rolde ben ve gerçekleşen dileğimin bana yaşattığı güzel bir anı. Yaşıyorum bu senaryoyu hayalimde. Sonra kalkıp oturuyorum ve elime kalem ve kağıdı alıp yazıyorum. Ne yaşamak istiyorsam onu yazıyorum. Negatif hiç bir kelime kullanmadan sadece olumlu cümleler kuruyorum.  Kısa ve öz.  Bir defa, iki defa, üç defa yineliyorum yazdığımı. 
  Geleceğimi inşa etmek benim elimdeymiş gibi hissederek yazıyorum. Ve yazdıklarımı yaşamaya hazır hissediyorum kendimi. Sanki şu an, hemen gerçekleşiyorlarmış gibi hissediyorum.  
Neler yaşayacağımı seçmek benim elimde. 
  Olumlu olmayı,   olumlu konuşmayı,  olumlu düşünmeyi,  olumlu yazmayı,  olumlu hissetmeyi,  olumlu yaşamayı SEÇİYORUM.
   Bu yaşam benim seçimim. Seçimimi doğru yapıyorum. Pozitif şeylerle dolduruyorum içini.  Mutluysam anca çevreme mutluluk saçabilir ve mutlu insanları çekerim hayatıma. Mutluyum ve hep mutlu insanlarla karşılaşıyorum.
Ben hayattan daima pozitif deneyimler bekliyorum. Şu anımın kıymetini biliyor ve geleceğimin de en az bu kadar iyi olmasını bekliyorum. İçimi güzel bir sıcaklık kaplıyor.
  İyi şeyler bekliyorum hayattan. Çünkü kendime güveniyorum! 
  Gelecekteki başarılı, huzurlu, sağlıklı bana gıpta ile bakıp göz kırpıyorum ona. Başardık. Başardım. Huzurla gözlerimi kapıyorum ve bu güzel duygunun, başarmış olmanın keyfini çıkarıyorum bir kaç dakika.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *