Gün 12

Sharing is caring!

Daha gözümü açmadan kocaman bir günaydın bana. Günaydın güzel insan. Günaydın iyi insan. İyi olanlar güzel şeyler yaşar. Ben de iyi olmayı, iyilik yapmayı seçiyorum. 
 Bugün en büyük iyiliği kendime yapıyorum ve artık korkmamayı seçiyorum.
Korkularımdan arınıyorum.
İlerlememi engelleyen korkularımdan, beni köşeye sıkışmış gibi hissettiren korkularımdan sıyrılıyorum artık. 
Bundan böyle ben hürüm! Rahatım. Korkuyu salıyor, güvende olmayı kucaklıyorum. 
Seviyorum ben ilerlemeleri. İlerliyorum hep. Çok büyük ilerlemeler yaşıyorum son dönemde hayatımda. Ben ilk adımı atıyorum Tanrı’m/Allah’ım/evren sen diğer adımlarımı kolay eyle. Yanımda olduğunu, beni hep koruduğunu hissediyorum. Kendimi güvende hissediyorum. 
Derin bir nefes alıyorum, nefesimi tutuyorum. Korkuma odaklanıyorum. Nefesimi verirken salıyorum vücudumdaki tüm gerginliği ve korkumu. Çıkıp gidiyor vücudumdan. Bedenimin her hücresi rahatlıyor. Bir nefes daha alıyorum. Göğsüme dolan temiz hava sarıyor eski yaralarımı. Hayata yeni baştan, tertemiz başlıyormuş gibi rahat vücudum ve kafamın içi. 
Ben korkularla yaşamayı sevmediğim için salıyorum onları, gidiyorlar, arınıyorum.
Bugün korkularımdan arınmayı seçiyorum. 
Bana kaba kuvvet uygulayan birinden korkuyor olmayı, yanlış yapmaktan korkuyor olmayı, kötü şeyler yaşamaktan korkuyor olmayı, kötü notlar almaktan korkuyor, başaramamaktan korkuyor olmayı, bir hayvandan, yükseklikten, herhangi bir taşıttan korkuyor olmayı, panik atak geçirmekten, migrene yakalanmaktan korkuyor olmayı dolduruyorum büyük bir kartona ve geri dönüşü olmayan bir yolculuğa yolluyorum: başka bir gezegene başka bir hayata yolluyorum. Artık ne bana, ne başkalarına zarar veremeyecek bu korkular. Gittikleri yere varır varmaz imha olacaklar. Dönüşü olmayan bir yere yolluyorum korkularımı. 
Ben artık hürüm. Rahatım. Arındım.
Gözümün önünde canlandırıyorum yeni beni:  kendine güvenen, girdiği ortamda rahat davranışları ve konuşmalarıyla dikkat çeken biri oluyorum Kendime güvenim sonsuz. Hayatıma bundan böyle bana iyi gelecek insanları çekiyorum. Başaramayacağım, elde edemeyeceğim şey yok benim!  Çok başarılıyım ve her istediğimi elde ediyorum!
Korkularımı salıyorum, güveni ve güvenli olmayı kucaklıyorum.
Okulumda, işimde çok başarılıyım, ilişkimde çok iyiyim, güzel şeyler yaşıyorum
Her güne rahat başlıyorum. Biliyorum ki ben iyiyim ve yine iyi şeyler yaşayacağım. Güzel tecrübeleri mıknatıs gibi kendime çekiyorum. Bunu bilmenin gönül rahatlığıyla ilerliyorum yaşamda. Neşeli bir insanım, kendime olduğu gibi çevremdekilere de iyi geliyorum. 
Sokakta yürürken düşüp bir yerimi kırmaktan korkuyor olmayı,  çiğnediğim lokmayı yutamamaktan korkuyor olmayı,  birinin bana zarar vermesinden korkuyor olmayı, başaramamaktan korkuyor olmayı dahil  tüm korkularımı ve kötü tecrübelerimi siliyor zihnim bu saniyeden sonra. Bilgisayarı sıfırlar gibi düğmeye basıyorum ve arınıyorum. Yeni baştan başlıyorum.
Daha önce negatif tecrübeler edinmiş olmam bundan sonra tekrarlanacağı anlamına gelmiyor. Onlar o anda kaldı. Zaman ilerledi. Ben ilerledim. Değiştim, yol katettim. Aynı ben değilim. O kötü tecrübeyi yaşayan ben olmaktan çıktım çoktan.  Belki de yıllar önce yaşadığım bir olayı bugünüme taşımamayı  seçiyorum bundan böyle. Özgür hissediyorum kendimi. Orada, o anda kalmadım. İlerledim.
 Orada kalmamayı seçiyorum. Gömüyorum o korkumu mezara ve  ben bundan sonra olumlu şeyler yaşıyorum. 
Önceden korktuğum şeyler YOK artık hayatımda. Geçmişte kaldılar. Ben ilerledim. Yendim onları!
Hayat ilerliyor ben ilerliyorum.Tertemiz, berrak yeni bir sayfa açıyorum hayatıma.
 Her an güvendeyim. Yaradana minnettarım.Kendimi iyi hissediyorum.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *